WIĄZAR – DACH

Technologia

Poznaj nasza technologię!

WIĄZAR-DACH wykorzystuje technologię łączenia litego drewna za pomocą płytek kolczastych, która zawędrowała do nas aż z USA, gdzie sprawdziła się już wiele dziesiątek lat temu. Do Europy ten genialny wynalazek dotarł stosunkowo późno, bo dopiero w latach ’70 dwudziestego wieku. Jego zalety docenili najpierw mieszkańcy krajów skandynawskich oraz kraje Europy zachodniej. W Polsce technologia ta zaczęła byc stosowana w latach ’90 i od samego początku stanowiła doskonałą alternatywę dla tradycyjnych konstrukcji betonowych czy stalowych, ponieważ drewno ma świetne parametry wytrzymałościowe, które w połączeniu z płytkami kolczastymi pozwalają stworzyć najwyższej jakości, solidną konstrukcję dachową aż do 30m rozpiętości bez podparcia!

Jak wygląda cały proces produkcyjny?

Do produkcji używane jest wysokiej klasy drewno suszone o wilgotności od 18 do 20%, które następnie poddane jest procesowi czterostronnego strugania, dzięki któremu zwiększa się jego odporność na ewentualne rozprzestrzenianie się ognia do pierwszego stopnia niepalności. W dalszej kolejności drewno jest impregnowane zanurzeniowo środkiem Fobos M-4, który przeciwdziała: grzybom, pleśni oraz robakom. W końcowym etapie drewno trafia na halę montażową, gdzie za pomocą pras o nacisku 50t prasowane są płytki kolczaste z elementami drewnianymi, tworząc spójną całość zgodnie z założeniami opracowanego i zaakceptowanego uprzednio projektu.
Konstrukcje tego typu wymagają precyzyjnego zaprojektowania oraz wyliczenia za pomocą licencjonowanego programu PAMIR. Dlatego też nasz projektant, gdy tylko otrzymuje od Państwa projekt budynku oraz wszystkie niezbędne wytyczne, niezwłocznie zabiera się do przygotowania dokumentacji techniczno-obliczeniowej, jak również produkcyjnej. W efekcie do Państwa dostarczana jest dokładna wycena wyprodukowania całości konstrukcji wraz z jej montażem. Głęboko wierzymy w to, że jasne warunki współpracy stanowią solidny fundament zadowolenia naszych Klientów.

Nowoczesny park maszynowy – najwyższej jakości wiązary dachowe na Twój dach

Posiadamy najnowocześniejszy park maszynowy do produkcji wiązarów dachowych w Europie. Jest to zaawansowana prasa MARK I EASY JIIG z automatycznym ustawianiem szablonu oraz projekcją laserową. Stół o długości 30 metrów pozwala nam na prasowanie wiązarów o dużej rozpiętości. Projekcja laserowa oraz automatyczne ustawienie szablonu to gwarancja najwyższej precyzji wykonania wiązarów. Oprócz tego maszyna sama dobiera siłę nacisku do wielkości płytki, dzięki czemu nie ma obawy że któraś z płytek zostanie zbyt mocno lub zbyt słabo wprasowana.

Kolejną maszyną jest piła do cięcia EASY CUT 828 PLUS. Piła wyposażona jest w automatyczne ramie ustawiające długość elementów co przekłada się na dużą dokładność wycinanych elementów oraz szybkość. Maszyna wyposażona jest również w system optymalizacji zużycia drewna a także drukarkę symboli wycinanych elementów.

Transport

W naszej flocie posiadamy ciągniki siodłowe wraz z HDS o długości do 35 metrów oraz specjalne naczepy do bezpiecznego transportowania konstrukcji. Sprawia to że wraz z transportem wiązarów przyjeżdża również niezbędny dźwig do wstawienia wiązarów na dach. Nie musimy się martwić że wynajmowany dźwig z różnych przyczyn może nie dojechać lub że przyjedzie, ale za krótki. Działamy kompleksowo zapewniając klientom najwyższą jakość usług.

Poznaj 8 powodów dla których naprawdę warto zainwestować w konstrukcję łączoną płytkami kolczastymi!