Technologia

Poznaj 8 powodów dla których naprawdę warto zainwestować w konstrukcję łączoną płytkami kolczastymi!

1. Atrakcyjna cena
2. Szybki montaż
3. Duża dowolność kształtu
4. Niska waga konstrukcji
5. Wysoki stopień prefabrykacji
6. Niezawodność statyczna
7. Wysoka jakość usług technicznych
8. Konstrukcja do 30m bez podpór pośrednich.

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami!

Przejrzyj nasze realizacje

POZNAJ NASZĄ TECHNOLOGIĘ

WIĄZAR-DACH wykorzystuje technologię łączenia litego drewna za pomocą płytek kolczastych, która zawędrowała do nas aż z USA, gdzie sprawdziła się już wiele dziesiątek lat temu. Do Europy ten genialny wynalazek dotarł stosunkowo późno, bo dopiero w latach ’70 dwudziestego wieku. Jego zalety docenili najpierw mieszkańcy krajów skandynawskich oraz kraje Europy zachodniej. W Polsce technologia ta zaczęła byc stosowana w latach ’90 i od samego początku stanowiła doskonałą alternatywę dla tradycyjnych konstrukcji betonowych czy stalowych, ponieważ drewno ma świetne parametry wytrzymałościowe, które w połączeniu z płytkami kolczastymi pozwalają stworzyć najwyższej jakości, solidną konstrukcję dachową aż do 30m rozpiętości bez podparcia!
Jak wygląda cały proces produkcyjny?

Do produkcji używane jest wysokiej klasy drewno suszone o wilgotności od 18 do 20%, które następnie poddane jest procesowi czterostronnego strugania, dzięki któremu zwiększa się jego odporność na ewentualne rozprzestrzenianie się ognia do pierwszego stopnia niepalności. W dalszej kolejności drewno jest impregnowane zanurzeniowo środkiem Fobos M-4, który przeciwdziała: grzybom, pleśni oraz robakom. W końcowym etapie drewno trafia na halę montażową, gdzie za pomocą pras o nacisku 50t prasowane są płytki kolczaste z elementami drewnianymi, tworząc spójną całość zgodnie z założeniami opracowanego i zaakceptowanego uprzednio projektu.
Konstrukcje tego typu wymagają precyzyjnego zaprojektowania oraz wyliczenia za pomocą licencjonowanego programu RoofCon/TrussCon. Dlatego też nasz projektant, gdy tylko otrzymuje od Państwa projekt budynku oraz wszystkie niezbędne wytyczne, niezwłocznie zabiera się do przygotowania dokumentacji techniczno-obliczeniowej, jak również produkcyjnej. W efekcie do Państwa dostarczana jest dokładna wycena wyprodukowania całości konstrukcji wraz z jej montażem. Głęboko wierzymy w to, że jasne warunki współpracy stanowią solidny fundament zadowolenia naszych Klientów.

Nie zwlekaj i już teraz zgłoś się po bezpłatną wycenę

budowa dachów, prefabrykowane wiązary dachowe, kratownice dachowe, dźwigar dachowy, bindry dachowe, wiązary kratowe, płyta kolczasta, dachy prefabrykowane, budowa dachu, szkielety dachowe, szkielety drewniane, dachy łódź, prefabrykowane wiązary dachowe, wiązary dachowe Sieradz, wiązary dachowe Wieluń, wiązary dachowe w okolicy, budowa dachu w okolicy